سئوی وردپرس با Yoast SEO

درصد بالایی از مردم برای رسیدن به مطلب مورد نظر یا محصول دلخواهشان از موتور های جستجو استفاده می کنند. پس برای اینکه سایت شما در رتبه بالایی در موتورهای جستجوی محبوب قرار گیرد یا به عبارت دیگر در صفحات اولیه نتایج باشد باید از ابزار قدرتمند برای سئوی وردپرس خود استفاده کنید و حتما این مطلب را هم درر نظر داشته باشید که تنظیمات افزونه سئوی وردپرس خود را به درستی تنظیم کرده باشید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. در میان افزونه های زیادی که برای سئویی وردپرس وجود دارد دو افزونه بسیار مشهور و محبوب با نام های Yoast SEO  و all in one pack وجود دارد که ما در این مطلب قصد ارائه افزونه ” Yoast SEOO ” را داریم.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

چرا این افزونه را برای سئوی وردپرس انتخاب کردیم؟

  • ساده و قابل فهم برای هر کاربری
  • کلیه تنظیمات مهم و اساسی برای سئو را در اختیار کاربر قرار می دهد
  • بررسی تخصصی سئوی مطالب
  • امکان مدیریت متای توضیحات هر صفحه
  • امکان مدیریت عناوین تمام بخش های وردپرس
  • بهینه سازی وردپرس برای شبکه های اجتماعی
  • ساخت نقشه سایت برای سایت وردپرسی شما
  • و….

اگر می خواهید سئوی وردپرس خود را به طرز بسیار خوبی بهبود ببخشید، با این افزونه شما به راحتی می توانید سایت خود را بهینه کنید.

اگر این افزونه را از قبل نصب کرده اید، آن را به روز رسانی کرده و در غیر این صورت می توانید آخرین نسخه را از همین پست دانلود کنید. با نصب آن شما متوجه اضافه شدن یک آیکون در پیشخوان خود شده اید که این ” Y ” در واقع حرف اول همین افزونه است.

حال با هم به بررسی تنظیمات و خود این افزونه می پردازیم. با تم باز همراه باشید:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

 

عمومی:

در این قسمت ابتدا به تب اطلاعات شما می پردازیم.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

شما در این بخش ابتدا نام سایت خود را مشخص می کنید، قسمت متن جایگزین را می توانید در صورت دلخواه تکمیل کنید و در مرحله بعد مشخص کنید که شخص هستید یا شرکت.

 

ابزار های وبمستر:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

اگر در سایت های ذکر شده در این قسمت عضو هستید، شناسه ای به شما تعلق دارد که می توانید در این بخش ها وارد کنید.

حال به بخش بعدی که عنوان ها و متاها نام دارد می رویم:

این قسمت یکی از مهم ترین بخش های این افزونه است.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

در قسمت اول باید مشخص کنید که عنوان دوباره باید در بخش سئو هم نوشته شود یا خیر. در قسمت بعد کاراکتر مورد نظر برای جدا کردن عنوان و توضیح را مشخص می کنید که بهترین انتخاب همین کاراکتر (-) است که از قبل انتخاب شده.
پیشنهاد می شود که با بقیه تنظیمات کاری نداشته باشید زیرا به صورت پیش فرض از قبل تنظیم شده و روی بهترین حالت خود هستند.

 

اجتماعی:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

این قسمت هم همانند قسمت ” ابزار های وبمستر ” است که در صورت عضو بودن در این شبکه های اجتماعی شناسه ای به شما تعلق دارد و می توانید آن ها را در بخش مربوط به خود وارد کنید.

 

نقشه های XML سایت:

این افزونه از قبل دارای نقشه سایت شما هست، فقط در صورت لزوم شما می توانید برای آن تعیین کنید که چه بخش هایی را حذف یا نمایش دهد.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

اگر بر روی دکمه “XML Sitemap” کلیک کنید نقشه سایت نمایش داده می شود اما اگر تمایل دارید نقشه سایت برای برخی از کاربران نمایش داده نشود می توانید در تب سایت مپ کاربر تنظیمات مخصوص را اعمال کنید. همچنین اگر می خواهید گونه های مشخصی از مطالب در نقشه سایت نباشند باید آنها را در تب گونه های فرستنده مشخص کنید.

 

سایت مپ کاربر:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

در اینجا شما سطوح مختلف کاربری را مشاهده می کنید که می توانید مشخص کنید کاربران در چه سطوحی قادر به دیدن یا ندیدن نقشه سایت باشند.

 

گونه های فرستنده:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

مثلا اگر بخواهیم گونه رسانه در نقشه سایت دیده نشود آن را علامت زده و از نقشه سایت حذف می کنیم.

 

طبقه بندی:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

خب، همانطور که مشاهده می کنید مدل های زیادی وجود دارند و شما با انتخاب هر کدام از آنها می توانید آن را در نقشه سایت مخفی کنید.

 

کد تعیین هویت:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

در این بخش ما به گوگل نشان می دهیم که مدیر سایت چه کسی است و می خواهیم که هویت ما را تایید کند. شما برای این بخش باید از قبل در گوگل اکانت ساخته باشید.

 

نحوه عملکرد افزونه:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

اولین تغییری که به چشم می خورد، تغییر در حالت نمایش وضعیت سئو می باشد که به صورت یک چراغ راهنما نمایش داده می شود.

 

محتوا:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

اگر می خواهید عنوان و توضیح آن را تغییر دهید، روی بخش Snippet Editor کلیک کنید تا قسمت مربوطه به شکل ویرایشی دربیاید. این کلید واژه در بهبود سئوی وردپرس شما تاثیر زیادی دارد. سعی کنید در انتخاب آن کمی دقت کنید.

 

ویرایش عنوان:

همانند عکس می توانید در این بخش عنوان خود را ویرایش کنید.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

 

ویرایش آدرس و نامک:

همانند عکس می توانید در این بخش نامک آدرس خود را ویرایش کنید.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

 

 

ویرایش توضیحات:

همانند عکس می توانید در این بخش توضیحات خود را ویرایش کنید.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

 

بهتر است در قسمت کلید واژه ی کانونی، کلمه ای انتخاب کنید که بهتر بتواند سایت شما را بهینه کند و سایت شما را نسبت به بقیه سایت ها بالاتر و بهتر بداند و سئوی وردپرس شما را بهبود ببخشد.

 

پیشرفته:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

در این قسمت می توانید به موتور های جستجو اجازه دهید که سایت و سئوی وردپرس شما را مورد بررسی قرار دهند و همچنین نوع ربات های پیشرفته را هم در این بخش می توانید مشخص کنید.

 

شبکه های اجتماعی:

سئوی وردپرس با Yoast SEO

اگر تمایل دارید که مطلب شما از طریق این افزونه در شبکه اجتماعیتان منتشر شود، می توانید این قسمت را تکمیل کنید.

 

مشاهده کردید که به همین راحتی و با همین تنظیمات کم و البته با کمی دقت در نوع تولید محتوا و انتخاب کلید واژه های مناسب می توانید سایت خود را بهینه کنید و سئوی وردپرس خود را به تنهایی انجام دهید و کاری کنید که گوگل سایت شما را بشناسد و در بین سایت های مطرح جا دهد.

دانلود افزونه

 

آموزش وردپرس

دسته بندی و برچسب

درباره تم باز

تم باز ها در زمینه برنامه نویسی php ، طراحی قالب و توسعه وردپرس کار میکنند ، با themebaz.ir امدیم که در دنیای برنامه نویسی و طراحی برای شما سنگ تمام بزاریم ، و اطلاعات خود را با شما به اشتراک بزاریم .

دیدگاه خود را بیان کنید